Ranking legalnych bukmacherówNawet początkujący gracze nie rejestrują się u pierwszego lepszego bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów (choć warto mieć konto gracza u każdego dostępnego bukmachera – bo to nie jest zabronione).

Jeśli w grę wchodzą nasze zarobki to chcemy z góry wybrać jak najlepszą ofertę. A jak wiadomo każdy bukmacher ma swoje wady i zalety. Wybór bukmachera przed 1 lipca 2017 roku i umiejscowienie w rankingu bukmacherów był dosyć prosty – Bet365.

Ten bukmacher był dobrze znany każdemu kto posiadał choć minimalne pojęcie o zakładach bukmacherskich. Dziś możemy wybierać tylko i wyłącznie pomiędzy legalnymi bukmacherami. Lista zatem jest o wiele krótsza, ale to nie oznacza, że jest łatwiej.

 

Legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy mają to do sobie, że pobierają od nas od każdej wygranej podatek. To już na samym starcie nie podoba się graczom, stąd też mając wcześniej możliwości nie graliśmy u bukmacherów posiadających polską licencję. Przejdźmy jednak do konkretów. Jeśli wcześniej zupełnie nie interesowaliśmy się legalnymi bukmacherami to teraz warto przybliżyć sobie ich charakterystykę.

Do czołówki w naszym rankingu bukmacherów legalnie działających w Polsce należy zaliczyć takie marki jak Fortuna czy STS. Te nazwy znane nam być mogą głównie za sprawą swoich stacjonarnych placówek, których w Polsce jest coraz więcej. I faktycznie są to bukmacherzy, którzy mają spory staż na naszym rynku.

To powoduje, że gra u nich wiele graczy. Czy i my mamy się na to skusić? Nie zapominajmy, że na rynku mamy jeszcze kilku innych legalnych bukmacherów – Totolotek, Milenium, etoto, LVbet czy forBet. Mimo wszystko wydaje się, że obecnie na rynku najlepszy legalny bukmacher to Fortuna. Mają ciekawą ofertą, w tym również na żywo. Atrakcyjny bonus na start.

115 zł na darmowy zakład bez ryzyka! Plus 400 zł za wpłatę! Graj na www.efortuna.pl

Należy również wspomnieć o szybkich wpłatach i wypłatach na konto bankowe. Głównym konkurentem jest STS. Ten bukmacher posiada ciekawą szatę graficzną. Jednak po pewnym czasie gracze i tak przechodzą do Fortuny, gdyż tam nie musimy liczyć się z tak szybkimi limitami.

Poza tym strona internetowa często się zawiesza, a gracze skarżą się na kupony, które mimo naszej woli się podwajają.

W forBET: podwajają (do 600zł) pierwszą wpłatę! odbierz kod promocyjny

Owi bukmacherzy nie umywają się do Bet365 czy Pinnacle. Musimy jednak myśleć o tym do czego mamy dostęp. A obecnie Fortuna wydaje się być najlepszym legalnym bukmacherem godnym polecenia.

 

Poniżej nasz subiektywny ranking bukmacherów

  1. Fortuna – doskonała oferta zakładów i oferta powitalna (10zł bez depozytu + 400zł za wpłatę)
  2. forBET – mnóstwo zakładów do zawierania (mnóstwo zakładów live + do 600zł za wpłatę)
  3. LV BET – super kursy, azjatyckie handicapy i bonusy (20zł bez depozytu i do … 1000zł za wpłatę)
  4. Totolotek – dobra oferta zakładów na żywo i dobre promocje na start (20zł bez ryzyka + i 500zł)
  5. STS – solidny bukmacher, ale słaby support i wysokość kursów (bonus do 500zł za wpłatę)
  6. Etoto – słaba oferta zakłądów ale powoli rozwijana na plus (bonus do 500zł)
  7. Milenium – najsałbszy ze stawki – mało zakładów (bonus do 500zł)