Home Blog bukmacherski Ranking FIVB siatkarek – które są Polki?

Ranking FIVB siatkarek – które są Polki?

Ranking FIVB dla siatkarek pozostaje niezmiennie dynamicznym polem rywalizacji, odzwierciedlającym wspaniałość i siłę drużyn na arenie międzynarodowej. Choć polskie siatkarki nie osiągają tak oszałamiających wyników jak ich męscy odpowiednicy, to jednak trzymają się mocno w czołówce tego prestiżowego zestawienia.

Obecnie zajmują siódme miejsce, z zamiarem podniesienia swojego statusu w światowym rankingu.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i bonus za wpłatę

 

Polska w świetle Rankingu FIVB

Reprezentacja Polski kobiet, z wynikiem 328 punktów, plasuje się na zaszczytnej siódmej pozycji w rankingu FIVB. Liderem natomiast są zwyciężczynie ostatniej edycji Ligi Narodów – ekipa z Turcji.

Na drugiej pozycji uplasowały się Amerykanki, zaś na trzeciej Brazylijki. Polskie siatkarki imponowały świetnymi występami w niedawno zakończonym turnieju kwalifikacyjnym, co rodzi nadzieje na ich awans w klasyfikacji.

1  Turcja 397
2  Stany Zjednoczone 359
3  Brazylia 353
4  Serbia 351
5  Włochy 339
6  Chiny 330
8  Dominikana 309
9  Japonia 305
10  Holandia 288
11  Kanada 266
12  Niemcy 228
13  Tajlandia 222
14  Belgia 200
15  Francja 185
16 Puerto Rico 178
17  Argentyna 177
18 Czechy 172
19  Ukraina 171
20  Bułgaria 165

Punktacja w Rankingu FIVB

Zdobycie punktów w rankingu FIVB zależy głównie od uczestnictwa w kluczowych wydarzeniach siatkarskich, gdzie każde z nich ma przypisaną określoną liczbę punktów. Podczas kolejnej edycji imprezy z tego samego cyklu, punkty zdobyte wcześniej ulegają redukcji o 50%, a jeszcze wcześniejsze o 25%.

Najlepsze promocje miesiąca
aktualizacja: 2 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

Punkty za imprezy rozgrywane rokrocznie usuwane są po zakończeniu każdego turnieju. Wygranie Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata oraz Pucharu Świata premiowane jest 100 punktami, zaś zwycięstwo w Lidze Światowej i Grand Prix niesie za sobą nagrodę 50 punktów.

Znaczenie Rankingu FIVB

Miejsce w rankingu FIVB ma kluczowe znaczenie dla rozstawienia drużyn w prestiżowych turniejach oraz decyduje o przyznaniu „dzikich kart” na mniej oficjalnych wydarzeniach.

Wysoka pozycja w rankingu zwiększa szanse na zaproszenie do udziału w takich turniejach. Dlatego warto dążyć do jak najwyższego miejsca w rankingu, co ułatwi udział w najważniejszych imprezach siatkarskich. Awans na Igrzyska Olimpijskie, choć gwarantowany dla pięciu najlepszych drużyn, które nie przebrnęły przez turniej kwalifikacyjny, stanowi dodatkową motywację dla reprezentacji.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

Podsumowanie

Polskie siatkarki, mimo aktualnej siódmej pozycji w Rankingu FIVB, wciąż pozostają w grze o wyższe lokaty. Ich determinacja i umiejętności prezentowane na parkiecie dają nadzieję na dalszy awans w światowej hierarchii siatkarskiej. Zbliżające się turnieje stanowią doskonałą okazję do dalszego udowodnienia swojej wartości i umocnienia swojej pozycji na arenie międzynarodowej.

Related Posts